Tuğla Görünümlü Cephe Sistemleri

 

Tuğla Görünümlü Cephe Kaplama | Terracotta Cephe Kaplama

Cephe kaplama tuğlaları, yeni veya mevcut bina cephelerini kaplayarak tuğla estetiğini yakalamak isteyen zevklere seslenen bir ürün.

Mevcut duvara çeşitli yapıştırma harçları ile kolayca döşenebilen Kılıçoğlu kaplama tuğlaları, doğal görüntüsü, kırmızı, kahverengi ve sarı olmak üzere üç farklı renk seçeneği ve iki farklı yüzey dokusu ile binaların cephesini kaplama olanağı tanıyor.

Uzun yıllar boyunca ilk günkü yapısının hiç bozulmaması ve binanın yıllar sonrasında da tuğla kullanılan kısımlarının bakım gerektirmemesi, diğer malzemelere göre büyük avantaj ve tasarruf sağlıyor.

Kaplama tuğlaların nefes alan bir yapıya sahip olmasından dolayı bu malzemenin kullanıldığı binaların daha sağlıklı olması da mümkün oluyor.

Metrekareye 60 adet kullanılan Kılıçoğlu kaplama tuğla boyutları 21,5x6,5x1,5 cm. Beton, tuğla, gazbeton veya sıva gibi tüm rijit yüzeylere uygulanabiliyor.

Uygulama yapılmadan önce duvar yüzeyinin düzgün hale getirilmesi için, yüzeyde kalmış yapışmayı engelleyici boya, harç kalıntısı, sıva artığı gibi kusurları kaldırmak gerekiyor. Yüzey temizlenemeyecek kadar kusurlu ise tekrar sıvanması tavsiye ediliyor.

Kaplama tuğlası için TS 11140 esaslarına uygun çimento esaslı yapıştırıcı malzeme kullanılması gerekiyor. Kaplama tuğlası, arka yüzüne bir miktar yapıştırıcı sürülerek çıta, plastik derz artısı ya da kama yardımıyla 1 cm derzli olarak yüzeye düzgünce yapıştırılıyor.

Cepheler için daha doğal, daha estetik ve uzun ömürlü ve sorunsuz çözümler söz konusu olduğunda, Kılıçoğlu kaplama tuğlaları bir adım öne çıkıyor.

 

DEKORATİF GÖRÜNÜM: Değişik formlarda işlenebilen ısı yalıtım plakaları sınırsız mimari tasarımlara olanak sağlar. Taş görünümlü cephe kaplama, fugalı-derzli cephe kaplama, siding-yalıbaskı cephe kaplama, mermer görünümlü cephe kaplama, ahşap görünümlü cephe kaplama, seramik görünümlü cephe kaplama, terra cotta görünümlü cephe kaplama, bisküvi tuğla görünümlü cephe kaplama çeşitleri mevcuttur ve dahada geliştrilmeye açıktır.

MİNİMUM UYGULAMA HATASI:

Kolay uygulanabilen hazır malzemeler işçilik hatalarını minimize eder.Dünya'da bir ilk olan, ısı yalıtım malzemelerine ahşap ve mermer görünüm kazandırarak yepyeni bir yalıtımlı cephe kaplama malzemesi geliştirmiştir. Dış hava koşullarına son derece dayanıklı olan bu malzemeler, hem mermer, taş ve ahşap gibi estetik görünmekte hem de ısı yalıtım özellikli olduğu için yapınıza önemli bir konfor ve kazanç sağlamaktadır. Malzemeler çok hafif olmasına karşılık darbelere karşı çok dayanıklıdır. Sonradan zarar görse dahi tadilatı son derece kolay ve ekonomiktir. Esneyebilmesi eğimli yüzeylerinde kaplanmasına olanak sağlamaktadır. Uygulaması son derece kolay, hızlı ve pratiktir. Uygulamaları ile ilgili Söve Nasıl Uygulanır? bölümüne bakabilirsiniz. Muadil malzemelere göre çok ekonomik kullanıcı dostudur. Tüm binada kullanılabileceği gibi klasik mantolama sisteminin bir parçaşı olarakda kullanılabilir. Kesilmesi ve işlenmesi çok kolay olan bu cephe kaplamalar, klasik mantolama sistemi ve bina cephe Söve Ürünleri

Dış cephe kaplama sistemi olarak geliştirilen Dekoratif Mantolama Panelleri özel geliştirilmiş patentli tasarımlardır. Kaplama Tuğla , Terra Cotta  ve Taş Kaplama görünümlerine sahiptir. Üretim aşamasında açılmış gizli dübel yerleri vardır ve üzerinde fabrika ortamında  yapılmış özel dış etkenlere karşı dayanıklı kaplaması sayesinde yerine montajı yapıldıktan sonra ayrı bir kaplamaya  ihtiyacı olmayan  yeni bir yalıtım sistemidir. Her türlü yapılarda güvenle kullanılmaktadır. Panellerin önceden hazırlanmış olması sayesinde mükemmel işçiliği ile görsellik ön plana çıkmaktadır. Her mevsim, hızlı işçilikle kolaylıkla uygulanmaktadır.

ısı yalıtımlı dekoratif cephe kaplama panelidir.  Tuğla kaplama görünümlü olmasının yanında sağladığı yüksek ısı yalıtım değeriyle ve uygulama kolaylığı ile cephelerde tercih sebebi olmaktadır.

Terra Cotta ve Bisküvi Tuğla görünümü kazandırmış ve yepyeni bir yalıtımlı cephe kaplama malzemesi geliştirmiştir. Dış hava koşullarına son derece dayanıklı olan bu kaplamalar, hem mermer, seramik, terra cotta ve tuğla gibi estetik görünmekte hem de ısı yalıtım özellikli olduğu için yapınıza önemli bir konfor ve kazanç sağlamaktadır. Bu cephe kaplamalar çok hafif olmasına karşılık darbelere karşı çok dayanıklıdır. Sonradan zarar görse dahi tadilatı son derece kolay ve ekonomiktir. Esneyebilmesi eğimli yüzeylerinde kaplanmasına olanak sağlamaktadır. Bu cephe kaplamaların uygulaması son derece kolay, hızlı ve pratiktir. Diğer malzemelere göre çok ekonomik ve kullanıcı dostudur. Seramik, terra cotta ve tuğla görünümü ile dekorasyon olarak kullanılabileceği gibi, ısı yalıtım malzemesi olarak da mantolama görevinde kullanılabilirler. Kesilmesi ve işlenmesi çok kolay olan bu cephe kaplamalar, klasik mantolama sistemi

tuğla görünümlü cephe giydirme dekoratif tuğla cephe kaplama

Mevcut duvara çeşitli yapıştırma harçları ile kolayca döşenebilen, doğal görüntüsü, 4 farklı renk seçeneği ve iki farklı yüzey dokusu ile kaplama tuğlaları, binaların cephelerini kaplama olanağı sunmaktadır.

Uygulama Alanları : Yeni veya mevcut bina cephelerinde tuğla estetiğini yakalamak için kullanılan kaplama sistemidir.

Teknik Özellikler : Boyut: 200x65x15mm Ağırlık: 400gr Metrekareye 63-65 adet kullanılır

tuğla görünümlü mantolama dekoratif tuğla cephe kaplama


Etiketler : tuğla , tuğla görünümlü duvar , tuğla görünümlü cephe sistemleri , tuğla cephe mantolama , mantolama , cephe sistemleri